Užduoti klausimą dabar
Skype 8 615 94110

Dažniausi klausimai

Kur reikalinga Žalia korta?

Žalia korta reikalinga vykstant į užsienio šalis, kurios nepriklauso Europos Sąjungai. Ji privaloma tik vykstant už Europos Sąjungos ribų. Jeigu planuojate naudoti savo automobilį tik Lietuvoje arba Europos Sąjungoje, žalia korta Jums nereikalinga.

Tačiau jei planuojate vykti už Lietuvos Respublikos ribų, privalote pasitikrinti ar draudimas galioja užsienyje. Jeigu sudarant draudimo sutartį nurodysite, kad važinėsite tik Lietuvoje, dažnai draudimas bus pigesnis, bet negalios nei dienos užsienyje. Standartiškai nurodant, kad reikalingas galiojimas ir užsienyje, draudimas galios už Lietuvos Respublikos ribų, priklausomai nuo pasirenkamos draudimo bendrovės, 21-45 dienas (išskyrus kai kurias valstybes, pvz. Angliją, Airiją...). Jeigu užsienyje važinėsite ilgiau arba reikia galiojimo visose valstybėse, sudarant sutartį privalote tai nurodyti, tokiu atveju draudimo sutartyje neturi būti važinėjimo teritorijos ar laikotarpio apribojimų.

Jei jau turite draudimo sutartį su apribojimu, kad galioja tik Lietuvoje ir vis dėlto prireikė išvažiuoti į užsienį, reikia nutraukti draudimo sutartį ir sudaryti naują su galiojimu užsienyje. Jūsų nepanaudotą sumokėtą įmoka iš ankstesnės sutarties panaudosime naujai sutarčiai. 

Dažnai klausiama ar galima papildomai "dasipirkti" žalią kortą, atsakymas - NE. Ji yra išduodama nemokamai, tačiau draudimas turi galioti užsienyje.

Jei vykstate į Rusiją arba Baltarusiją, būtinai turėkite žaliosios kortelės originalą, atspausdintą ant žalio draudimo bendrovės blanko.

 

Kodėl neparodo draudimo kainų?

Draudimo kainos gali būti nepateiktos, jei įvedėte neteisingus duomenis.

Privalomąjam civilinės atsakomybės draudimui paskaičiuoti, būtina nurodyti teisingą automobilio sąvininko asmens kodą, kurio vardu registruotas automobilis (nurodytas automobilio registracijos liudijime) ir automobilio valstybinį numerį. Kiti duomenys (stažas, galiojimo terminas ir kt.) įtakoja tik draudimo įmokos dydį.

Pasitaiko, kad būna VĮ "Regitra" sistemos sutrikimai, kurių duomenų pagrindu skaičiuojama kaina.

Jei dėl bet kokių priežaščių draudimo kainos sistema paskaičiuoti negali, kreipkitės el.paštu ir draudimo brokeris Jums atsiųs visus pasiulymus nurodytais kontaktais.

Kaip galima sumokėti už draudimą?

Užsisakę vairuotojų civilinės atakomybės draudimą internetu, galima sumokėti pavedimu arba grynais banke į bet kurią specialią draudimo įmokoms sąskaitą, nurodytą el. paštu gautoje "Mokėjimo sąskaitoje".

Per kiek laiko gausiu draudimo polisą?

Gavus apmokėjimą, iškarto draudimo polisas bus išsiųstas el.paštu. Jums pageidaujant draudimo palisą išsiųsime ir paprastu paštu, kurjeris polisą pristatys per 3 darbo dienas (neskaitant išsiuntimo dienos). Jei dėl kažkokių priežaščių poliso negaunate ir norite gauti nedelsiant, susisiekite su mumis nurodytais kontaktais.

Nuo kada įsigalios brokeriukas.lt pirkta draudimo sutartis?

Svetainėje brokeriukas.lt pirktas draudimo polisas įsigalioja nuo Jūsų pasirinktos dienos, kai jį apmokėjote ir gavote el. paštu draudimo polisą. Dažniausiai polisą gausite per 15 min. Jei pageiaujate, kad sutartis įsigaliotu tą pačią dieną, draudimas įsigalios ne anksčiau kaip už 2 valandų nuo poliso išdavimo laiko. Draudimo sutartį galima sudaryti ne anksčiau kaip pieš 30 dienų. 

Ar galioja el.paštu gauta privalomojo civilinės atsakomybės draudimo sutartis?

El. paštu atsiųstas polisas galioja, užtenka automobilyje turėti jo kopiją. Apie poliso galiojimą galite pasitikrinti VĮ "Regitra" tinklapyje https://www.eregitra.lt/viesa/paiesk/Index.php .

Ar galima nurtaukti civilinės atsakomybės draudimo sutartį?

Draudimo sutartį bet kada galite nutraukti. Nutraukus civilinės atsakomybės draudimo sutartį yra apskaičiuojamas ir grąžinamas nepanaudotos draudimo įmokos likutis. Draudimo bendrovės gali taikyti iki 30 procentų administracinį mokestį nuo grąžinamos sumos, tačiau jeigu nepanaudotą draudimo įmokos dalį panaudosite kitai draudimo sutarčiai toje pačioje draudimo kompanijoje, dažniausiai administracinis mokestis nebus taikomas. Jei sutarties galiojimo metu buvo draudimo išmoka (draudiminis įvykis), nepanaudotas pinigų likutis gali būti negrąžinamas.

Ar galima laikinai sustabdyti civilinės atsakomybės draudimo polisą?

Nuo 2014 07 01 dienos, įsigaliojo LR saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatos pakeitimas – transporto priemonei neturint techninės apžiūros ir/arba privalomojo TPVCA draudimo ilgiau kaip 180 dienų, transporto priemonė išregistruojama automatiškai. Dėl šių pakeitimų atsirado galimybė sustabdyti privalomąjį TPVCA draudimą, jeigu transporto priemonė nenaudojama, tam turi būti tenkinamos tokios sąlygos:

  • Transporto priemonė turi turėti galiojanti TPVCA draudimą, kuris buvo sudarytas 12 mėn. laikotarpiui ir už kurį pilnai sumokėta, kurį būtų galima sustabdyti.
  • Transporto priemonė nebus naudojama ilgiau kaip 1 mėn. – draudėjas raštu pateikia pasižadėjimą, kad draudimo sustabdymo laikotarpiu transporto priemonė nebus naudojama kelių eisme.
  • TPVCA draudimo sutartis lieka galioti, bet pati draudimo apsauga neveikia. Kitaip tariant, transporto priemonė yra apdrausta, bet jeigu ji sukeltų eismo įvykį draudimas nukentėjusiai pusei žalą padengtų, bet regreso būdu išsireikalautų 100% išmokos iš transporto priemonės savininko.
  • TPVCA draudimo sustabdymo laikotarpiu būtina draudikui grąžinti Žaliąją kortelę.
  • Draudimo sutarties galiojimo terminas nemokamai pratęsiamas tam dienų skaičiui, kuriam jis buvo sustabdytas ir išduodamas naujas draudimo polisas.

Kokiam trumpiausiam laikotarpiui galima apsidrausti civilinės atskomybės draudimu?

Vairuotojų civilinės atsakybės draudimu galima draustis ne trumpesniam kaip 1 mėn. laikotarpiui ir ne ilgesniam kaip 12 mėn. laikotarpiui.

Nusipirkus automobilį su draudimu ar galima draudimą persirašyti savo vardu?

Galiojančią draudimo sutartį galima perrašyti naujojo savininko vardu.

Ar draudimo bendrovė gali reikalauti grąžinti išmokėtą išmoką?

Draudimo bendrovė, išmokėjusi išmoką, gali reikalauti, kad sumokėtas dėl padarytos žalos sumas grąžintumėte jeigu: 

1. vairuosite transporto priemonę neblaivus, apsvaigęs nuo vaistų, narkotinių medžiagų arba vengsite blaivumo patikrinimo;
2. vairuosite techniškai netvarkingą transporto priemonę, kai ją naudoti draudžia teisės aktai, ir eismo įvyks dėl šios priežasties;
3. padarysite žalą neturėdamas teisėto pagrindo vairuoti transporto priemonę ar neturėdamas teisės vairuoti transporto priemonę;
4. pasišalinsite iš įvykio vietos;
5. padarysite žalą tyčia.

 

Kada įvykio atveju reikia kviesti policiją?

Įvykus įvykiui policiją reikėtų kviesti, kai:
- sužeistumėte žmogų;
- susidurtu daugiau nei dvi transporto priemonės;
- nesutartumėte dėl eismo įvykio aplinkybių;
- jei asmens, kurio turtui padarysite žalą, nebūtų įvykio vietoje (pvz. nuverstumėte stulpą ar tvorą);
- jeigu randate apgadintą transporto priemonę ir kaltininkas pasišalino iš įvykio vietos;
- jeigu sugadinsite tik transporto priemonę (pvz. įvažiuosite į griovį).

Ar galima kitoje šalyje naudoti lietuvišką eismo įvykio deklaraciją?

Eismo įvykio deklaracijos forma yra patvirtinta vieninga daugelyje Europos Sąjungos šalių, bet kiekvienoje šalyje ji yra platinama vietine tos šalies kalba. Patyrę eismo įvykį kitoje šalyje, gausite kitos šalies eismo įvykio deklaracijos formą. Ją pildydami galėsite pasitikslinti, kur kokią informaciją pildyti žiūrėdami į lietuvišką. Tačiau jeigu nesutariate dėl eismo įvykio aplinkybių, būtinai turite kviesti policiją.

Atsisiųsti eismo įvykio deklaraciją

Kodėl taip skiriasi civilinės atsakomybės draudimo kainos?

Draudimo kainos kiekvienoje draudimo bendrovėje gali labai skirtis, kadangi kiekviena remiasi skirtingais rizikos kriterijais. Dažniausiai draudimo kaina apskaičiuojama pagal šiuos kriterijus: 
- vairuotojo(jų) amžius ir vairavimo patirtis;
- automobilio savininko registracijos miestas;
- drausmingumo kategorija;
- automobilio techninių parametrai (variklio darbinis tūris, variklio galia, bendroji masė);
- automobilio amžius;
- ar automobilis užsienyje eksploatuojamas ilgiau nei 21 dieną;
- ar automobilis bus naudojamas spec. tikslams (taksi, mokymas vairuoti, greitoji ir pan.).

Daugiau apie Transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimą >>

Ar reikia draustis privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu jei turiu Kasko draudimą?

Visi automobilių savininkai privalo būti apsidraudę vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu, pagal šį draudimą bus atlyginama nukentėjusiajam padaryta žala jegu būsite įvykio kaltininkas. Kasko draudimas yra atskira draudimo rūšis, ji atlygina tik jūsų automobiliui padarytą žalą, net jei esate įvykio kaltininkas.

Daugiau apie Kasko draudimą

Daugiau apie Privalomą civilinės atsakomybės draudimą